Francouzská automobilka Renault má ve svém portfoliu také model Renault Clio, jehož hlavními konkurenty jsou Škoda Fabia, Volkswagen Polo ad. Tento model nahradil legendární verzi Renaultu 5. Poprvé se Clio představilo již v roce 1990.

Více informací

V roce 1991 tento vůz dokonce obdržel nejvýznamnější ocenění Auto roku, „Car of the Year“. Toto ocenění dokázal obhájit ještě v roce 2006, kdy opět zazářil a potvrdil hlavní roli ve svém segmentu. Vraťme se ale k první generaci, která se vyráběla v letech 1990 až 98. Atraktivní a nadčasový design, výborné jízdní vlastnosti, to byly přednosti tohoto malého rodinného vozu.

Na své si přišli i příznivci motorsportu. V roce 1993 byla vyrobena dvouapůltisícová homologační série Clio Williams, která v podstatě navazovala na známý Renault 5 Turbo. O výrobu se postaralo sportovní oddělení Renault Sport. Tento vůz byl základem pro úspěšný rallyový speciál Renault Clio Maxi.

V roce 1997 představil francouzský výrobce druhou generaci vozu, která na trhu s novými osobními vozy vydržela neuvěřitelných 14 let! Největších změn doznala zadní náprava a samozřejmě také design karoserie. Místo tradiční nápravy, odpružené torzními tyčemi, ji nahradilo konvenční řešení s torzní příčkou a vinutými pružinami. Zlepšila se i pasivní bezpečnost vozu. V rámci nárazových testů Euro NCAP se stal vůbec prvním vozem ve své třídě, který obdržel čtyři hvězdičky, což v té době znamenalo excelentní výsledek.

V roce 2001 představil Renault modernizaci druhé generace Clia. Významné změny proběhly v interiéru vozu, kde se objevila zbrusu nová palubní deska. V nabídce se objevily i nové motory, jako například 1.2 16V D4F s rozvodem OHC.

I v dalších letech prošlo Clio designovými a technologickými změnami. Kupříkladu v roce 2006 byl změněn přední a zadní nárazník. Poslední modernizace se uskutečnila v roce 2009, kdy se kompletně změnila přední maska, přední nárazník a zpětná zrcátka, která jsou nyní identická s modelem Renault Thalia II, který je doslova odvozeninou druhé generace Clia.

Nejatraktivnější designová verze Renaultu Clio v podobě třetí generace byla představena v roce 2005. Nejdříve jako klasický hatchback, o rok později i jako combi. Pod kapotou jsme mohli najít sedm benzinových a šest dieselových verzí. Třetí generace Renaultu Clio zazářila nejen prvenstvím v prestižní evropské anketě Auto roku, ale také v nárazových testech Euro NCAP, kde obdržela maximální počet pěti hvězdiček v oblasti ochrany dospělých.

V roce 2008 se v prodeji objevila také sportovnější verze Clio RS s dvoulitrovým šestnáctiventilovým motorem o výkonu 148 kW. Sportovní model Clia získal několik významných ocenění. V roce 2009 se stal dokonce nejlepším ostrým hatchbackem v hlasování prestižního anglického magazínu evo.

V roce 2011 rodinu této specifikace rozšířila i varianta Renaultu Clio RS Gordini, která se lišila drobnými technickými změnami, především ale modrým zabarvením karoserie s bílými pruhy, odkazujícím na historický design edice Gordini. V roce 2012 na trh s novými vozy vstoupila již čtvrtá generace Renaultu Clio. Tato generace je zatím dostupná pouze jako pětidveřový hatchback. Model se vyrábí v továrnách Flins (Francie) a Bursa (Turecko). Oproti předchozí generaci byl zvětšen rozvor, čímž se tento vůz blíží více k segmentu kompaktních vozů. Kromě rozvoru narostl vůz také do délky a šířky. Atraktivní design zůstal samozřejmostí i u čtvrté generace. Modelová řada je dostupná ve třech stupních výbav: Authentique, Expression a Dynamique. V roce 2012 navíc Clio IV získalo ocenění „Zlatý volant za rok 2012 v kategorii malých vozů“. Tu již po 37. udělily německé časopisy BILD am Sonntag a AutoBILD. V současné době je k dispozici také sportovní verze Clio RS.

 
Aktualizuji ...
Vyhledávání
Zvolte si více značek najednou

Obecné

Interiér

Exteriér

X

Omezit vyhledávání

Zrušit výběr parametrů

Ojeté vozy Renault Clio

Doporučujeme: Combi (2) Hatchback (16)
  Nalezeno 18 vozů
  Renault Clio 2014 Hatchback červená 1
  Vestavěná GPS

  Renault Clio 1.2 16V 2014

  nové v ČR, 1. majitel, servisní knížka, navigace, klimatizace, tempomat, el. okna

  54 kW, Servisní knížka, koupeno nové v ČR, po prvním majiteli, stav tachometru: 52 762 km, klimatizace

  Renault Clio 2007 Hatchback modrá 2

  Renault Clio 1.2 2007

  nové v ČR, 2. majitel, posilovač řízení

  43 kW, Koupeno nové v ČR, po druhém majiteli, stav tachometru: 84 893 km,

  Renault Clio 2014 Hatchback bílá 3
  Vestavěná GPS

  Renault Clio 1.2 16V 2014

  nové v ČR, 1. majitel, servisní knížka, navigace, tempomat, el. okna

  54 kW, Servisní knížka, koupeno nové v ČR, po prvním majiteli, stav tachometru: 31 922 km, klimatizace

  Renault Clio 2014 Hatchback žlutá 4
  Vestavěná GPS

  Renault Clio 1.2 16V 2014

  servisní knížka, navigace, klimatizace, aut. klimatizace, tempomat, el. okna, park. senzory

  54 kW, Servisní knížka, po druhém majiteli, stav tachometru: 43 444 km, klimatizace, Aut. klimatizace

  Renault Clio 2011 Hatchback šedá 5
  Vestavěná GPS

  Renault Clio 1.5 dCi 2011

  aut. klimatizace, posilovač řízení

  55 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 66 792 km, Aut. klimatizace

  Renault Clio 2012 Combi červená 6

  Renault Clio Combi 1.2 16V 2012

  nové v ČR, 1. majitel, klimatizace, el. okna, park. senzory

  55 kW, Koupeno nové v ČR, po prvním majiteli, stav tachometru: 67 179 km, klimatizace

  Renault Clio 2011 Hatchback stříbrná 7

  Renault Clio 1.2 16V 2011

  klimatizace, el. okna

  55 kW, Koupeno nové v ČR, stav tachometru: 59 839 km, klimatizace

  Renault Clio 2010 Hatchback hnědá 8

  Renault Clio 1.2 16V 2010

  tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení

  55 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 126 275 km, Aut. klimatizace

  Renault Clio 2006 Hatchback zelená 9

  Renault Clio 1.2 2006

  posilovač řízení

  43 kW, Koupeno nové v ČR, stav tachometru: 121 149 km,

  Renault Clio 2011 Combi červená 10

  Renault Clio Combi 1.2 16V 2011

  nové v ČR, 1. majitel, servisní knížka, klimatizace, el. okna

  55 kW, Servisní knížka, koupeno nové v ČR, po prvním majiteli, stav tachometru: 79 000 km, klimatizace

  „Zprostředkovatelem nabízených spotřebitelských úvěrů je , samostatný zprostředkovatel.” Reprezentativní příklad.

  Auto Diskont si vyhrazuje právo kdykoliv bez předchozího upozornění změnit nebo odstranit jakoukoliv část obsahu těchto internetových stránek.

  „Akční cena“
  Koupi vozu za Akční cenu mohou využít všichni zákazníci, kteří pro koupi vozu využijí možnosti financování s vybranými produkty našich partnerů. Akce se vztahuje na vozy, u nichž je uvedena Akční cena. V případě, že je u vozu zobrazena Akční sleva, uváděná Akční cena v sobě již Akční slevu zahrnuje. Měsíční splátky zobrazované u jednotlivých vozů s Akční cenou jsou minimálními měsíčními splátkami. Akční cenu není možné kombinovat s jinými současně běžícími akcemi a slevami a není ji možné nárokovat zpětně. Akci je možné využít ve všech pobočkách autosalonu od 29. 9. 2015 až do odvolání.

  Auto Diskont neodpovídá za správnost, úplnost či aktuálnost obsahu internetových stránek, jakož i za aktuálnost nabídky vozidel na www.auto-diskont.cz. Aktualizace databáze vozidel je prováděna minimálně jednou týdně. Skutečný počet najetých kilometrů nebylo možné objektivně zjistit. Informace o dostupnosti jednotlivých vozidel jsou k dispozici na zákaznické lince, prostřednictvím elektronického kontaktního formuláře na kartě vozu či přímo na pobočkách Auto Diskont.