V roce 1994 představil francouzský výrobce osobních a užitkových vozů automobil střední třídy pod označením Renault Laguna. V té době se stala nástupcem populárního Renaultu 21. V nabídce mohli zákazníci nejdříve objevit klasický liftback, později přišla i verze combi.

Více informací

Renault Laguna byl prvním vozem této třídy mezi Renaulty, který znamenal velký krok v oblasti kvality a spolehlivosti. Díky tomu byl prodloužen servisní interval na 15 000 kilometrů, což jasně hovořilo o kvalitách těchto vozů, které byly vhodné i pro početné rodiny. Zavazadlový prostor varianty combi dokonce poskytoval velmi slušných 520 litrů a po sklopení asymetricky dělených zadních sedadel se objem zvýšil dokonce na 1782 litrů. Pohodlí poskytovala Laguna i uvnitř vozu. Sedadla byla velká a pohodlná, takže ani delší cestování nebylo s tímto vozem problémem.

Laguna první generace nabízela i elegantní a nadčasový design karoserie a velmi slušnou antikorozní ochranu. V roce 1998 prošla Laguna uceleným faceliftem. Na trhu byla k dispozici pod označením Renault Laguna Phase 2. Tato specifikace dostala čiré překrytí předních světlometů, mlhovky, boční airbagy, čtyři elektricky ovládaná okna, a především nové, modernizované pohonné jednotky (1,6 16V, 1,8 16V a 1,9 dTi s výkonem 98 koní).

Od roku 2000 byla na trhu s osobními vozy k dispozici již druhá generace Renaultu Laguna. Oproti předchozí generaci se mohla pyšnit výkonnějšími a ještě spolehlivějšími motory. Laguna II si vedla perfektně také v oblasti bezpečnosti. Jako jeden z prvních vozů střední třídy získala v rámci nárazových testů Euro NCAP maximální počet pěti hvězdiček. Tato generace poskytovala řidiči také unikátní systém startování bez klíčku za pomoci karty. Ta sloužila také k odemykání a zamykání vozu.

V roce 2005 byla představena faceliftovaná verze Phase II, u níž došlo k dalšímu zlepšení v oblasti bezpečnosti, jízdních vlastností a komfortu. V nabídce se objevil také dvoulitrový dieselový motor s výkonem 175 koní. V té době se jednalo o vůbec nejsilnější dvoulitrový vznětový agregát na světě!

Třetí generace Laguny byla představena koncem roku 2007. Model byl postaven na platformě Nissanu D, která se objevila na vozech Nissan Altima a Murano. V nabídce zákazníci nalezli klasický liftback, pětidveřové combi s označením Grandtour, ale také třídveřové atraktivní kupé. V oblasti technologie představil francouzský výrobce unikát. Verze Laguna Coupé a Laguna GT disponují nejen výkonnými benzinovými motory, ale především řízením kol zadní nápravy, díky kterému se zlepšily manévrovací schopnosti při nízkých rychlostech a zároveň také sportovní vlastnosti podvozku při svižné jízdě.

Doménou třetí generace Renaultu Laguna je také kvalitně zpracovaný interiér a bohatá standardní výbava. V porovnání s konkurencí jsou jistě výhodou i nízké pořizovací náklady ojetých vozů. Následovník Renaultu Laguna v podobě čtvrté generace by měl být představen a uveden do prodeje v roce 2015.

 
Aktualizuji ...
Vyhledávání
Zvolte si více značek najednou

Obecné

Interiér

Exteriér

X

Omezit vyhledávání

Zrušit výběr parametrů

Renault Laguna ojeté vozy

Doporučujeme: Combi (7) Hatchback (3)
  Nalezeno 10 vozů
  Renault Laguna 2011 Combi bílá 1
  Vestavěná GPS

  Renault Laguna Combi 2.0 dCi 2011

  servisní knížka, navigace, klimatizace, aut. klimatizace, tempomat, vyhřívání sedaček, park. senzory

  110 kW, Servisní knížka, po prvním majiteli, stav tachometru: 283 642 km, klimatizace, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2006 Combi šedá 2
  Vestavěná GPS

  Renault Laguna Combi 1.9 dCi 2006

  tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení, kůže

  96 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 151 886 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2001 Hatchback červená 3

  Renault Laguna 1.8 16V 2001

  klimatizace, aut. klimatizace, posilovač řízení

  85 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 87 073 km, klimatizace, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2002 Combi šedá 4

  Renault Laguna Combi 1.8 16V 2002

  servisní knížka, aut. klimatizace, posilovač řízení, kůže

  88 kW, Servisní knížka, po prvním majiteli, stav tachometru: 133 427 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 1.6 16V 2000

  aut. klimatizace, posilovač řízení, park. senzory

  79 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 223 493 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna Combi 1.9 dCi 2002

  klimatizace, posilovač řízení

  74 kW, stav tachometru: 219 737 km, klimatizace

  Renault Laguna 2005 Combi černá 7

  Renault Laguna Combi 2.0 16V 2005

  posilovač řízení

  99 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 203 186 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2002 Combi stříbrná 8

  Renault Laguna Combi 1.9 dCi 2002

  tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení, park. senzory, xenony

  88 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 260 177 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2002 Hatchback stříbrná 9

  Renault Laguna 1.8 16V 2002

  aut. klimatizace, posilovač řízení, park. senzory, kůže

  88 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 169 289 km, Aut. klimatizace

  Renault Laguna 2006 Combi modrá 10
  Dočasné foto

  Renault Laguna Combi 1.9 dCi 2006

  servisní knížka, tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení

  96 kW, Servisní knížka, stav tachometru: 157 198 km, Aut. klimatizace

  „Zprostředkovatelem nabízených spotřebitelských úvěrů je , samostatný zprostředkovatel.” Reprezentativní příklad.

  Auto Diskont si vyhrazuje právo kdykoliv bez předchozího upozornění změnit nebo odstranit jakoukoliv část obsahu těchto internetových stránek.

  „Akční cena“
  Koupi vozu za Akční cenu mohou využít všichni zákazníci, kteří pro koupi vozu využijí možnosti financování s vybranými produkty našich partnerů. Akce se vztahuje na vozy, u nichž je uvedena Akční cena. V případě, že je u vozu zobrazena Akční sleva, uváděná Akční cena v sobě již Akční slevu zahrnuje. Měsíční splátky zobrazované u jednotlivých vozů s Akční cenou jsou minimálními měsíčními splátkami. Akční cenu není možné kombinovat s jinými současně běžícími akcemi a slevami a není ji možné nárokovat zpětně. Akci je možné využít ve všech pobočkách autosalonu od 29. 9. 2015 až do odvolání.

  Auto Diskont neodpovídá za správnost, úplnost či aktuálnost obsahu internetových stránek, jakož i za aktuálnost nabídky vozidel na www.auto-diskont.cz. Aktualizace databáze vozidel je prováděna minimálně jednou týdně. Skutečný počet najetých kilometrů nebylo možné objektivně zjistit. Informace o dostupnosti jednotlivých vozidel jsou k dispozici na zákaznické lince, prostřednictvím elektronického kontaktního formuláře na kartě vozu či přímo na pobočkách Auto Diskont.