Není důležitějšího modelu pro německého výrobce Volkswagen. V současnosti je na trhu s osobními vozy k dispozici již sedmá generace nejprodávanějšího automobilu.

Více informací

VW Golf spadá do kategorie nižší střední třídy a bývá oblíben nejen u rodin, ale i u starých lidí nebo naopak u mladých, a to díky speciálním edicím v podobě sportovních verzí nebo kabrioletů. První generace Golfu se začala vyrábět v roce 1974. Za dobu jeho existence sjelo z výrobní linky kolem 6,8 milionu vozů.

Golf II. generace

Druhý Golf se na trhu objevil v roce 1983. V té době byly jeho největšími konkurenty Mazda 323, Fiat Tipo nebo Peugeot 309. Oproti první generaci se zvětšil vnitřní prostor pro cestující a došlo ke snížení průměrné spotřeby. V letech 1991 až 1999 se vyráběla třetí generace VW Golf. Kvalita byla patrná na každém kroku, o čemž svědčí zisk prestižního titulu Auto roku 1992. U této generace navíc došlo k posílení bezpečnosti, a tak nebylo divu, že se stal hojně vyhledávaným jako nový i jako ojetý vůz.

Golf IV. generace

Skutečnou designovou lahůdkou byla čtvrtá generace. Ta získala po designové stránce atraktivní linii karoserie. Poprvé se objevila v roce 1997. Na trhu zůstal tento model až do roku 2003. Za dobu své existence se stal jednoznačně nejprodávanějším vozem ve své třídě. Kompletně byl zmodernizován také interiér vozu. ABS, airbagy a posilovač řízení se objevily již v základní výbavě. Po technické stránce na něj neměly ani jeho nejvážnější konkurenti v podobě vozů Opel Astra G, Ford Focus, ale ani např. Škoda Octavia nebo SEAT Leon první generace.

Golf V. generace

V roce 2003 se začala vyrábět v pořadí již pátá generace Golfu. Poslední vůz sjel z výrobní linky v roce 2009. Oproti předchůdci nový Golf narostl jak do výšky (o 41 mm), tak do šířky a délky (o 24 mm a 55 mm). Narostl i objem zavazadlového prostoru, a to hned o 20 l. Zvýšena byla také tuhost karoserie. Na trhu byla k dostání také varianta R32 s výkonem 184 kW, která byla namířena na sportovně orientované řidiče. V roce 2004 prošel Golf nárazovými testy Euro NCAP a již v té době obdržel maximální počet pěti hvězdiček.

Golf VI. generace

V roce 2009 nahradila pátou generaci šestá. I tento model uspěl v rámci nárazových testů Euro NCAP a získal pět hvězdiček. V dubnu 2009 navíc získala šestá generace Golfu nejprestižnější titul World Car of the Year. V současné době je na trhu s osobními vozy k dispozici již sedmá generace oblíbeného Golfu. Tento model si stále drží pozici jednoho z nejlepších automobilů vůbec, a tak nikoho nepřekvapí, že se v roce 2013 stal opět vítězem prestižní soutěže Car of The Year, kde předstihl např. vozy Subaru BRZ / Toyota GT86, Volvo V40 nebo Ford B-MAX. A v čem je ještě lepší než předchozí řada? Vůz je o plných 100 kilogramů lehčí a došlo také k výraznému snížení průměrné spotřeby u jednotlivých motorových řad. Zároveň došlo s příchodem nové platformy MQB k větší flexibilitě konstrukce a zvětšení prostoru pro posádku. Na této platformě budou jezdit také Škoda Octavia III nebo nové Audi A3.

 
Aktualizuji ...
Vyhledávání
Zvolte si více značek najednou

Obecné

Interiér

Exteriér

X

Omezit vyhledávání

Zrušit výběr parametrů

Ojeté vozy Volkswagen Golf v Auto Diskont

  Nalezeno 23 vozů
  Volkswagen Golf 2012 Combi šedá 1Sleva
  Vestavěná GPS

  Volkswagen Golf Combi 1.6 TDI 2012

  match, servisní knížka, navigace, aut. klimatizace, tempomat, el. okna, vyhřívání sedaček, park. senzory

  77 kW, Match, Servisní knížka, po druhém majiteli, stav tachometru: 184 070 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2004 Hatchback modrá 2

  Volkswagen Golf 1.9 TDI 2004

  posilovač řízení

  66 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 200 025 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2007 Hatchback stříbrná 3

  Volkswagen Golf 1.9 TDI 2007

  tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení, park. senzory, aut. klimatizace, el. okna, vyhřívání sedaček, park. senzory

  77 kW, Po druhém majiteli, stav tachometru: 168 511 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2015 Combi šedá 4Sleva
  Vestavěná GPS

  Volkswagen Golf Combi 1.6 TDI 2015

  highline, servisní knížka, kůže, navigace, aut. klimatizace, tempomat, park. senzory

  77 kW, Highline, Servisní knížka, po prvním majiteli, stav tachometru: 155 181 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2010 Combi červená 5

  Volkswagen Golf Combi 1.6 TDI 2010

  servisní knížka, klimatizace, el. okna, vyhřívání sedaček

  77 kW, Servisní knížka, po prvním majiteli, stav tachometru: 202 785 km, klimatizace

  Volkswagen Golf 2013 Combi bílá 6

  Volkswagen Golf Combi 1.6 TDI 2013

  Comfortline Bluemoti, nové v ČR, 2. majitel, servisní knížka, aut. klimatizace, tempomat, vyhřívání sedaček

  77 kW, Comfortline Bluemoti, Servisní knížka, koupeno nové v ČR, po druhém majiteli, stav tachometru: 53 786 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2015 Combi černá 7Sleva
  Vestavěná GPS

  Volkswagen Golf Combi 2.0 TDI 2015

  comfortline, servisní knížka, kůže, navigace, aut. klimatizace, tempomat, vyhřívání sedaček

  110 kW, Comfortline, Servisní knížka, po prvním majiteli, stav tachometru: 125 655 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2008 Combi šedá 8

  Volkswagen Golf Combi 1.9 TDI 2008

  automat, aut. klimatizace, tempomat, el. okna, park. senzory

  77 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 267 888 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2013 Hatchback modrá 9

  Volkswagen Golf 1.2 TSI 2013

  automat, nové v ČR, 1. majitel, servisní knížka, aut. klimatizace, tempomat, park. senzory

  77 kW, Servisní knížka, koupeno nové v ČR, po prvním majiteli, stav tachometru: 78 761 km, Aut. klimatizace

  Volkswagen Golf 2008 Combi modrá 10

  Volkswagen Golf Combi 1.9 TDI 2008

  tažné zařízení, aut. klimatizace, posilovač řízení, park. senzory, kůže, aut. klimatizace, tempomat, el. okna, park. senzory

  77 kW, Po prvním majiteli, stav tachometru: 301 007 km, Aut. klimatizace

  „Zprostředkovatelem nabízených spotřebitelských úvěrů je , samostatný zprostředkovatel.” Reprezentativní příklad.

  Auto Diskont si vyhrazuje právo kdykoliv bez předchozího upozornění změnit nebo odstranit jakoukoliv část obsahu těchto internetových stránek.

  „Akční cena“
  Koupi vozu za Akční cenu mohou využít všichni zákazníci, kteří pro koupi vozu využijí možnosti financování s vybranými produkty našich partnerů. Akce se vztahuje na vozy, u nichž je uvedena Akční cena. V případě, že je u vozu zobrazena Akční sleva, uváděná Akční cena v sobě již Akční slevu zahrnuje. Měsíční splátky zobrazované u jednotlivých vozů s Akční cenou jsou minimálními měsíčními splátkami. Akční cenu není možné kombinovat s jinými současně běžícími akcemi a slevami a není ji možné nárokovat zpětně. Akci je možné využít ve všech pobočkách autosalonu od 29. 9. 2015 až do odvolání.

  Auto Diskont neodpovídá za správnost, úplnost či aktuálnost obsahu internetových stránek, jakož i za aktuálnost nabídky vozidel na www.auto-diskont.cz. Aktualizace databáze vozidel je prováděna minimálně jednou týdně. Skutečný počet najetých kilometrů nebylo možné objektivně zjistit. Informace o dostupnosti jednotlivých vozidel jsou k dispozici na zákaznické lince, prostřednictvím elektronického kontaktního formuláře na kartě vozu či přímo na pobočkách Auto Diskont.